Trenutno pregledavate Manchester City po prvi put osvaja Ligu prvaka i završava trostruku titulu

Manchester City po prvi put osvaja Ligu prvaka i završava trostruku titulu

Manchester City ponovno je upriličio sretan događaj. Pobijedili su milanski Inter u finalu Lige prvaka i osvojili prvo prvenstvo Lige prvaka u povijesti momčadi. Vrijedi spomenuti da je ovo treća uzastopna titula koju je Manchester City osvojio u 21 dan, uključujući Premier ligu, prvak FA kupa i Lige prvaka opravdao je očekivanja i postao “Triple Crown”.

Prije početka utakmice navijači su bili optimističniji u pogledu Manchester Cityja. Uostalom, Manchester City je prevladao sve prepreke i porazio Manchester United te osvojio finale FA kupa i prvenstvo Premier lige. Sposobnost Manchester Cityja očita je svima. Međutim, osim šuta Bernarda Silve u jeftini dres u prvih 5 minuta i Trumpovog malog udarca u 26. minuti, Manchester City je u prvom poluvremenu bio uglavnom pasivan, a milanski Inter je to praktično ograničio. uzeo ih. Osim toga, iznenada se ozlijedio ofenzivni stožer De Bruyne, kojeg je zamijenio Foden, što je također pojačalo varijable u igri i dalo priliku Interu. U drugom poluvremenu napad Manchester Cityja bio je uglavnom ograničen i nisu uspjeli dati najbolji rezultat. Ipak, Rodri je u 68. minuti spasio Manchester City. Akanji je poslao križ. Bernardo Silva se probio u šesnaesterac i bio blokiran. Nadovezao se Rodri i zabio. Manchester City je pobijedio 1-0.

Manchester City je u ovoj utakmici konačno osvojio trofej Lige prvaka na uzbudljiv način, a Guardiola je došao i do svoje druge trostruke krune (prvi put je predvodio Barcelonu da uzastopno osvoji La Ligu, Ligu prvaka i Kraljeva 2008. godine. Pobjednik Kupa). Jezgra momčadi, Haaland, proglasio je svoj vrhunac u dobi od 22 godine i osvojio Ligu prvaka u mladosti. Osim toga, Haaland je u Manchester City dres 2023 osvojio i Zlatnu kopačku Lige prvaka i Zlatnu kopačku Premier lige, što se može nazvati slamom osobne časti.