Trenutno pregledavate Bayern je izgubio 2-3 u gostima kod Bochuma, a Tuchelova pozicija možda nije zajamčena nakon tri uzastopna poraza

Bayern München nastavlja udarati o zid u utrci za Srebrni kup, a njihove nedavne borbe dosegle su novu nisku razinu šokantnim porazom od Bochuma od 3:2. Ovaj posljednji poraz označava njihov treći uzastopni poraz i stavlja ogroman pritisak na poziciju glavnog trenera Thomasa Tuchela.

Bayern je nakon početka utakmice igrao pozitivno. Jamal Musiala, u Bayern München dres 2024, doveo je Bayern u rano vodstvo. No, njihov zamah ubrzo su prekinuli prosvjedi navijača koji su u prvom poluvremenu zaustavili igru na deset minuta te nakon prekida još desetak minuta. Iako su ti prekidi nedvojbeno utjecali na tijek igre, to ne opravdava lošu igru Bavaraca.

Bochum je pak iskoristio kaos u igri. Njihova obrambena organizacija, koju je vodio Keven Schlotterbeck, učinkovito je suzbila Harryja Kanea i ostale i potisnula Bayernovu ofenzivnu snagu. Schlotterbeck je čak postigao gol za vodstvo, dodatno naglašavajući razliku u učinku između dviju strana.

Šlag na tortu za Bochum stavio je Kevin Stoger iz penala. Unatoč Kaneovom kasnom utješnom golu, Bayern je ostao praznih ruku, a težnje njegovog rivala Bayer Leverkusena za naslov samo su pojačane rezultatom.

Pobjeda Bochuma bila je izvanredan uspjeh, posebno s obzirom na njihovu obrambenu snagu tijekom cijele utakmice. Pogotovo Schlotterbeck, koji je bio stijena u obrani, ne samo da je ušutkao Kanea, već je zabio i ključne golove momčadi. Ova pobjeda ne samo da drži Bochum dalje od zone ispadanja, već također čini utrku za titulu u Bundesligi još intenzivnijom, a Bayer Leverkusen će bez sumnje biti vrlo sretan.

Bayern je u neizvjesnoj poziciji s obzirom na to da su njihove nade u Ligu prvaka sve manje nakon poraza od Lazija u prvoj utakmici 1-0, a čini se da im domaća prednost izmiče. Tuchel, koji se našao na meti kritika zbog nedavnih rezultata i taktičkih odluka, pod sve je većim pritiskom. Njegova budućnost u klubu vjerojatno će ovisiti o nadolazećoj uzvratnoj utakmici Lige prvaka i utakmici Bundeslige protiv Leipziga sljedećeg tjedna.

Ovaj niz poraza otkrio je niz problema koji muče Bayern. Obrana momčadi, nekoć smatrana kamenom temeljcem, otkrila je zabrinjavajuće slabosti. Osim toga, skupa pojačanja poput Kanea, koji nosi Nogometni Dres, nisu savršeno integrirana, što izaziva zabrinutost oko momčadske ravnoteže i taktičke koherentnosti.

Iako je prerano u potpunosti odbaciti Bayernov učinak ove sezone, njihove nedavne izvedbe svakako su bile razočaravajuće. Nadolazeći tjedni bit će ključni za klub, s Tuchelovom budućnošću, kvalifikacijama za Ligu prvaka i naslovom u Bundesligi koji će visjeti o koncu.