Trenutno pregledavate Juventus opet posrnuo: Atalanta je držala frustrirajući 2-2 remi

Juventus opet posrnuo: Atalanta je držala frustrirajući 2-2 remi

U 28. kolu Serie A Juventus se još jednom mučio remiziravši kod kuće protiv Atalante 2-2. Rezultat je raspršio Juventusov san o osvajanju Serie A. Ne samo da ih je prestigao AC Milan, nego je razlika između Juventusa i Inter Milana još veća, čineći Juventus praktički nemogućim osvajanje Serie A. Navijači Juventusa gladni su pobjede.

Navijači Juventusa očajnički su željeli pobjedu kako bi obnovili svoje nade u osvajanje naslova. No, trn u oku postala im je Atalanta sa svojim vrhunskim napadačkim sposobnostima. Početni pogodak u 35. minuti bio je savršen primjer Atalantine snage, jer je Teun Koopmeiners opalio hrabar udarac iz uskog kuta u peterac, ostavljajući vratara Juvea bez izbora nego da gleda.

Juventus je uzvratio u drugom poluvremenu. Esteban Cambiasso, u dresovi za nogomet Juventus, izjednačio je u 66. minuti i dao Juventusu tračak nade. Međutim, njihovo veselje je kratko trajalo. Samo četiri minute kasnije, Arkadiusz Milik je iskoristio pogrešku obrane i vratio Juventus u vodstvo. Činilo se da se Juventusov momentum promijenio, ali Atlanta se nije htjela predati.

Tyrone Kopmeness ponovno je zabio u 70. minuti, svojim udarcem iskosa Atalanta je izjednačila. Pogodak je istaknuo slabost u Juveovoj obrani, što je problem koji se stalno ponavlja u posljednjim utakmicama. Zasvirao je posljednji zvižduk i obje su strane imale pomiješane osjećaje.

Za Juventus je rezultat bio još jedna propuštena prilika. Razlika između njih i vodećeg Intera iz Milana i dalje je velika, a njihov položaj na drugom mjestu je u opasnosti zbog pritiska AC Milana. Frustracija navijača Juventusa je opipljiva. Njihov je tim prepun talenta, ali čini se da ne mogu pronaći pobjedničku formulu.

S druge strane, Atalanta se može ohrabriti zbog ovog teško zasluženog remija protiv velikana Serie A. Njihova napadačka prijetnja ostaje jaka i nastavljaju igrati s neustrašivim duhom. Mogu li održati ovaj zamah i izazov za mjesto u Europi?