Trenutno pregledavate Arsenal je produžio niz bez poraza na Emirates Stadiumu i vratio prvo mjesto u Premier ligi

Arsenal je produžio niz neporaženosti na stadionu Emirates na 13 utakmica impresivnom pobjedom od 2-0 kod kuće protiv Brightona u nedjelju. Ovo je najduži niz bez poraza pod vodstvom Mikela Artete i prvi put u pet godina da je postignut ovaj podvig.

Iako je Arsenal bio u prednosti tijekom cijele utakmice, u prvom poluvremenu su prokockali dosta prilika i prokockali više prilika za izlaz iz mrtve točke. Ipak, Gabriel Jesus je u 55. minuti prelomio rezultat lijepim udarcem u Arsenal dres 2024.

Ova pobjeda ne samo da je produžila Arsenalov rekord neporaženosti kod kuće, već ga je i privremeno vratila na vrh ljestvice Premier lige. Trenutno imaju 39 bodova iz 17 utakmica, samo bod više od Liverpoola koji ima utakmicu manje. Pobjeda je označila još jednu prekretnicu za momčad Arsenala Mikela Artete, budući da je to Arsenalov najdulji niz bez poraza kod kuće otkako je Španjolac preuzeo mjesto menadžera 2019. Topnici trenutno imaju 11 pobjeda i dva remija iz 13 domaćih utakmica u svim natjecanjima.

Artetina momčad bila je posebno impresivna kod kuće ove sezone, pobijedivši u sve tri utakmice grupne faze Lige prvaka na Emirates Stadiumu i sedam od devet domaćih utakmica Premier lige. Posljednji put kod kuće su izgubili protiv Brightona u svibnju.

Arsenalova izvrsna forma bit će stavljena na kušnju kada se 23. prosinca suoče s Liverpoolom na Anfieldu u nečemu što bi mogao biti ključni okršaj na vrhu tablice. Topnici moraju nastaviti sa svojim pobjedničkim nizom i nastaviti sa svojom izvrsnom formom kod kuće ako se žele boriti za naslov Premier lige ove sezone. Koju momčad očekujete da će pobijediti? Obucimo nogometni dresovi i čekajmo ovu uzbudljivu utakmicu.