Trenutno pregledavate Paris Saint-Germain je svladao Lens rezultatom 2-0, Mbappeova igra i dalje zadovoljavajuća

U nedjeljnoj utakmici Ligue 1 Paris Saint-Germain (PSG) je svladao Lens rezultatom 2-0. Kylian Mbappe, u Paris Saint Germain Dres 2024, postao je igrač utakmice. Francuski superzvijezda postavio je Bradleyja Barcolu za početak, a zatim postigao vlastiti gol za pobjedu.

Lens je imao sjajnu priliku za vodstvo samo šest minuta utakmice kada je Elye Wahi srušio Danilo Pereira u kaznenom prostoru. Ipak, Przemysław Frankowski pucao je ravno u sredinu i nije uspio promijeniti rezultat.

PSG je iskoristio priliku za vodstvo nakon pola sata. Mbappe, koji je cijelo prvo poluvrijeme konstantno prijetio, dobro je proigrao Barcolu koji je mirno završio udarac iz malog kuta.

Lens je doživio veliki neuspjeh neposredno prije poluvremena kada je Jonathan Gradit oborio Barcolu na posljednjem braniču. Ovaj crveni karton stavio je Lens na težak ispit u drugom poluvremenu.

Unatoč brojčanoj nadjačanosti, Lens je u drugom poluvremenu krenuo u žestok protunapad. Ipak, obrana PSG-a je bila čvrsta i sami su stvorili nekoliko prilika. Konačno, Mbappe je zapečatio pobjedu fantastičnim golom u 89. minuti. Francuz je ubacio s lijevog krila i opalio prekrasan curling udarac u gornji kut.

Mbappeova izvedba bila je vrhunac utakmice. 23-godišnji napadač bio je konstantna prijetnja tijekom cijele utakmice i odigrao je glavnu ulogu u oba pogotka PSG-a. Mbappeova asistencija za Barkolu je klasična. Uočio je mladog veznjaka kako utrčava u peterac i savršeno dodao Barcoli da s lakoćom završi.

Mbappeov pogodak u nogometni dresovi bio je još impresivniji. Pokazao je veliku vještinu i hladnokrvnost, ubacivši se s lijevog krila i snažno udarivši iz voleja u gornji kut. S Kylianom Mbappeom, PSG-ova snaga se ne može podcijeniti. Jasno je da su favoriti za osvajanje naslova Ligue 1 ove sezone, a također su jaki kandidati za UEFA Ligu prvaka.

PSG je pobjedom povećao prednost na vrhu Ligue 1 na osam bodova. Sada su čvrsto preuzeli inicijativu da izbjegnu ispadanje. Trenutno su u nizu od 13 utakmica bez poraza i ne pokazuju znakove usporavanja. Sljedeće, PSG će se u subotu suočiti s američkim Orleansom u Coupe de France. Nadaju se nastavku pobjedničkog zamaha i prolasku u sljedeći krug kupa.