Trenutno pregledavate Giroud zabio pobjednički gol, AC Milan unaprijed ušao u Ligu prvaka

Giroud zabio pobjednički gol, AC Milan unaprijed ušao u Ligu prvaka

U 37. kolu Serie A 29. svibnja AC Milan je na gostovanju odmjerio Juventus. Ključnim pogotkom Girouda u AC Milan dres 2023, AC Milan je pobijedio Juventus 1-0 i ušao među četiri najbolja Serie A te zaključao posljednju poziciju Lige prvaka, a vrijedi spomenuti kako Juventus ni ovoga puta nije ušao u Ligu prvaka. Liga prvaka prvi put nakon 12 godina.

Juventusu je oduzeto deset bodova prije ove utakmice, ali sve dok pobijede u ovoj utakmici još uvijek imaju šanse ući među četiri najbolja Serie A. AC Milanu je puno lakše, sve dok ne izgube bodove i remiziraju u ovoj utakmici moći će zauzeti četvrto mjesto u Serie A. Obje su strane krenule u utakmicu s puno vatrene moći, ali niti jedna strana nije uspjela doći do boda jer su ili promašili ili im je oduzet. Tek na kraju prvog poluvremena Calabria je ubacila s desne strane terena u peterac, a Giroud je glavom pogodio za 1-0 za Juventus. Obje su se strane još povlačile u drugom poluvremenu, ali nikako da napreduju. Juventus se nekoliko puta približio golu i poražen je, završivši utakmicu s 0 golova, čime je AC Milan pobijedio.

Na kraju, AC Milan je u gostima pobijedio Juventus 1-0, zaključavši prva četiri u ligi jedno kolo prije roka i igrajući u Ligi prvaka sljedeće sezone, a ovom pobjedom AC Milan još uvijek ima šanse prestići Inter i natječu se za prva tri mjesta. U međuvremenu, Giroud, koji je postigao pobjednički pogodak za AC Milan, postigao je svoj 12. pogodak u Serie A ove sezone i postao najbolji igrač utakmice.