Trenutno pregledavate Neymar postaje najbolji strijelac Brazila svih vremena: pretekavši legendarnog Pelea

U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. Brazil je svladao Boliviju 5:1, no vrhunac utakmice bio je nastup Neymara u brazil dres. Igrač Saudi Riyadh Crescenta zabio je dvaput u utakmici, ne samo da je pomogao momčadi da pobijedi, već i napravio važnu prekretnicu u povijesti brazilskog nogometa. Neymar je postigao dva gola na utakmici, podigavši svoj ukupni broj golova za reprezentaciju na 79, prestigavši legendu brazilskog nogometa Pelea i postavši igrač s najviše golova u povijesti brazilske momčadi.

Oba Neymarova gola bila su fantastična. Prvi pogodak stigao je u 15. minuti utakmice. Pokazao je savršenu kombinaciju brzine i vještine, probio bolivijsku obranu i potom mirno poslao loptu u suparnička vrata. Drugi pogodak stigao je u 35. minuti utakmice. Primio je dodavanje od suigrača u šesnaestercu i lagano ugurao loptu u gol te povećao vodstvo brazilske momčadi.

Iako je Neymar propustio priliku za jedanaesterac u 17. minuti utakmice, tu se pogrešku iskupio u drugom dijelu utakmice postigavši golove u 61. odnosno 92. minuti. Ova dva pogotka ne samo da su Neymaru donijela pohvale, već su i povisila njegove međunarodne golove u karijeri na 79. Prije toga, Neymar i Pele bili su izjednačeni kao najbolji strijelci u povijesti brazilske momčadi, obojica su postigla 78 golova. Pogodak u ovoj utakmici ne samo da je omogućio Neymaru da nadmaši Pelea, već je i dodao sjaj njegovoj reprezentativnoj karijeri.

Pele je legenda u povijesti brazilskog nogometa. Za reprezentaciju Brazila nastupio je 92 puta i postigao 77 golova. On je igrač s najviše golova u povijesti brazilske momčadi. Međutim, Neymarov proboj učinio ga je novim nacionalnim herojem. Sada je za Brazil igrao 74 puta i postigao 79 golova, postavši najbolji strijelac u povijesti Brazila.

Neymar ima 31 godinu i ima još dovoljno vremena da obuče brazil dres i dodatno poveća broj golova za brazilsku momčad. Vještina i vodstvo koje je pokazao tijekom utakmice učinili su ga ključnim igračem Brazila. Ova utakmica je bila prijateljska protiv Bolivije. Neymarova izvedba još jednom je dokazala njegovu izuzetnu snagu, donijevši pobjedu brazilskom timu i donijevši nadu u buduće utakmice.