Trenutno pregledavate Liverpool uzeo sva tri boda, Szoboszlaijeva ozljeda izaziva zabrinutost

Liverpool uzeo sva tri boda, Szoboszlaijeva ozljeda izaziva zabrinutost

Liverpoolov marš prema slavi Premier lige nastavio se pobjedom od 4-2 nad raspoloženim Newcastle Unitedom na Anfieldu. Mohamed Salah, u Liverpool dres 2024, zabio je dvaput, a golovi Curtisa Jonesa i Codyja Gakpoa zapečatili su tri boda za Liverpool, ali pobjeda. Navijanje je pomiješano s uznemirujućim zvukom: ozljeda tetive Dominika Szoboszlaija.

Napadački trio Redsa Darwin Nunez, Luis Diaz i Szoboszlai priredio je tečnu majstorsku klasu u prvom poluvremenu. No, Božica sreće favorizirala je Salaha, a njegov udarac iz penala promašio je gredu i izletio s osnovne linije. Nije pokolebao, egipatski majstor napravio je vlastito iskupljenje u drugom poluvremenu, mirno pretvorivši jedanaesterac i zapečatio pobjedu.

No, na vrhuncu pobjede Liverpoolu se dogodilo nešto neočekivano. Klopp je napravio tri uzastopne izmjene. Među njima, Szoboszlai je šepajući napustio teren držeći tetivu koljena, što je zabrinulo navijače s Anfielda. . Trener je kasnije potvrdio ozljedu, što je bacilo mrlju na pobjedu.

Szoboszlaijevo odsustvo veliki je udarac za Liverpoolov vezni red. 23-godišnji Mađar bio je u dobroj formi ove sezone, savršeno se uklapajući u Kloppov taktički plan svojom tehničkom vještinom i oštrim okom. Njegovih 26 nastupa u svim natjecanjima, četiri pogotka i tri asistencije, dokaz su njegovog sve većeg utjecaja.

Trenutačno se brine da bi njegova ozljeda mogla biti ozbiljna. Liverpool se upravo otresao ozljeda ključnih igrača kao što su Virgil van Dijk i Trent Alexander-Arnold. Ne mogu Još jedan važan ključni igrač je izgubljen.

Liverpoolova ponuda za naslov suočena je s novom preprekom s ozljedom Szoboszlaija, koji je nosio nogometni dresovi komplet. Dok Elliottov potencijal nudi tračak nade, opseg odsutnosti Mađara odredit će stvarni utjecaj na ponudu Redsa za počasti. Simfonija s Anfielda nastavit će svirati, ali će njezin ritam biti testiran sljedećih tjedana.