Trenutno pregledavate Italija 3-2 Nizozemska, osvojila treće mjesto u UEFA Europskoj ligi

Italija 3-2 Nizozemska, osvojila treće mjesto u UEFA Europskoj ligi

Ovosezonska UEFA Europska liga došla je do finalne faze. Prvak će biti izabran između Španjolske i Hrvatske 19. Prvo je natjecanje za treće mjesto, Italija protiv Nizozemske. Talijanska se momčad u ovoj utakmici dobro pokazala u cjelini, i napadu i obrani te prešutnoj suradnji. Nizozemska momčad je bila loša u napadu i nije uspjela postići nekoliko prilika. Na kraju je talijanska momčad uspješno osvojila treće mjesto u UEFA Ligi nacija s rezultatom 3-2.

Na početku utakmice Italija je pokazala jaku ofenzivu. U 6. minuti Dimarco u Italija dres 2023 zabio je u kazneni prostor Nizozemske. Fratesi je postigao pogodak za Italiju u 20. minuti. 2:0 Nizozemska U 68. minuti drugog poluvremena Nizozemac Bergwijn postigao je gol; u 72. minuti napadač Chiesa je iz voleja lijevom nogom upisao još jednu pobjedu Italije. Nakon zaustavljanja lopte uspio je udarac lijevom nogom u gornji kut, Nizozemska 2-3. Nakon utakmice Italija je svladala Nizozemsku 3-2, a Italija je osvojila treće mjesto u UEFA Europskoj ligi.

Općenito govoreći, ova je igra još uvijek vrlo uzbudljiva. Vidjeli smo nogometni duh dviju momčadi. Dapače, iu ovoj utakmici možemo vidjeti snagu Nizozemske, posebno nastup Verhorsta koji nosi dresovi za nogomet. Zhong je zadržao visoku razinu performansi i stvorio mnogo prilika za nizozemsku momčad. Italija je bila posljednji prvak Europskog kupa, a njihova je snaga još uvijek relativno jaka. Sve dok Italija održava ovo stanje i kontinuirano poboljšava svoje ofenzivne sposobnosti, vjerujem da će ići sve dalje i dalje u UEFA Europskoj ligi.