Trenutno pregledavate Spektakularna pobjeda Brazila: Četiri gola za plasman u četvrtfinale

Spektakularna pobjeda Brazila: Četiri gola za plasman u četvrtfinale

Katar 1/8 finala Svjetskog kupa, Brazil protiv Južne Koreje. Brazil je slavio 4-1 golovima Viniciusa u 7. minuti, Neymara iz penala u 13. minuti, Richarlisona u 29. i Paquete u 36. minuti, dok je jedini pogodak za Južnu Koreju postigao Baek Seung-ho.

U 7. minuti utakmice Vinicius Jr. je pucao iz šesnaesterca. Lopta je prešla nekoliko igrača Južne Koreje i uspješno ušla u mrežu. Brazil je vodio u Južnoj Koreji 1-0. U 13. minuti Neymar u dječji dresovi zabio je slobodno bacanje s 12 metara i Brazil je poveo 2:0. U 29. minuti Richarlison je primio dodavanje suigrača u šesnaestercu i pucao. Južnokorejski vratar to nije mogao zaustaviti, a Brazil je vodio Južnu Koreju 3:0.

U 36. minuti prvog poluvremena Paqueta, koji je nosio Brazil Dresovi 2022, također je primio dodavanje suigrača u šesnaestercu i desnom nogom pucao lijevo od gola. Brazil je poveo 4-0 i uspostavio pobjedu. U 76. minuti drugog poluvremena Baek Seung-ho, koji je ušao s klupe, pogodio je dalekometni udarac izvan šesnaesterca, omogućivši Južnoj Koreji da vrati bod, ali i dalje zaostaje za Brazilom. Na kraju je Brazil slavio 4-1 i plasirao se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. A u četvrtfinalu protiv Hrvatske, druge dvije utakmice, Nizozemska igra protiv Argentine, Francuska protiv Engleske.