Trenutno pregledavate AC Milan 2-2 Roma u 17. kolu Serie A

AC Milan 2-2 Roma u 17. kolu Serie A

U 17. kolu sezone 2022-23 Serie A, AC Milan će ugostiti Rim. AC Milan je igrao dobro u prvih 87 minuta. Zbog toga su u posljednjih nekoliko minuta primili uzastopne golove. Pri vodstvu od 2-0, Roma ih je izvukla na 2-2. U prvom poluvremenu, Kalulu, u AC Milan dres 2022, zabio je glavom i pomogao Milanu da povede; u drugom poluvremenu Pobega postiže još jedan zgoditak za povećanje rezultata. Roma je 6 minuta prije kraja postigla dva gola zaredom. Abraham je postigao treći gol u nadoknadi vremena. Postigao apsolutni gol u minutama. Na kraju je AC Milan izjednačio 2-2 protiv Rome kod kuće, s 37 bodova s Juventusom, koji je na trećem mjestu zbog nedostatka gol-razlike.

Tonali je u dječji dresovi u 29. minuti izveo korner prema golu. Kalulu je lukavo postigao udarac glavom i zabio, pomažući AC Milanu da pobijedi 1-0. U 77. minuti Leo je uletio ravno u šesnaesterac i tukao preko šesnaesterca. Pobega je iz gola pogodio gol i pomogao AC Milanu da poveća rezultat na 2-0. U 87. minuti Ibanez je gurnuo i zabio nakon što je primio dodavanje suigrača, pomogavši Romi da vrati za 1-2. U 93. minuti Roma je izvela slobodan udarac, Matić je glavom obranio, a Abraham je dopunskim udarcem pomogao Romi da završi izjednačenje 2:2.

Kao branitelj naslova, AC Milan ima stabilne rezultate ove sezone. Neočekivano je da je Napulj zaigrao žešće i vodi na ljestvici. U prošlom kolu AC Milan je pobijedio, a Naples izgubio. Razlika između dvije momčadi smanjila se na 5 bodova.U ovom kolu, AC Milan se vratio na domaći teren kako bi odgovorio na izazov. Protivnik je bio Rim pod vodstvom Mourinha. Potonji je zauzeo šesto mjesto s 30 bodova u 16 kola. Razlika između ove dvije ekipe bila je samo 6 bodova.