Trenutno pregledavate Debitantski pogodak 17-godišnjaka pomaže Barceloni da pobijedi

Debitantski pogodak 17-godišnjaka pomaže Barceloni da pobijedi

Barcelona je u gostima pobijedila Athletic Bilbao 1-0 u uzbudljivoj utakmici, a 17-godišnji Marc Unai u Barcelona Domaći Nogometni Dres bio je u centru pozornosti jer je postigao pobjednički pogodak na svom debiju u La Ligi. Ova pobjeda čini Barcelonu neporaženom u prvih 10 utakmica, dok im je zbroj bodova popeo na 24, zadržavši ih na trećem mjestu i smanjivši zaostatak za vodećim Real Madridom na dva boda, što im daje samopouzdanja za sljedeći okršaj s drugoplasiranim Realom Madrid.

Barcelona se u ovoj utakmici suočila s problemima ozljeda, a nekoliko ključnih igrača nije uspjelo debitirati, uključujući Pedri, Rafinhu, Roberta, De Jonga i Levina. Ova situacija oslabila je ukupnu snagu Barcelone, ali su ipak pokušali pobijediti kod kuće.

Na početku utakmice Athletic Bilbao pokazao je veliku želju za napadom i nekoliko puta zaprijetio golu Barcelone. Barcelonin vratar Ter Stegen spasio je svoju momčad od primljenog pogotka blokiravši udarac Iñakija Williamsa početkom utakmice.

Međutim, unatoč tome što je Barcelona izgledala nesigurno na početku utakmice, također su stvarali šanse. U 10. minuti utakmice Firmin je iz peterca pogodio gredu i za malo nedostajao golu.

Kako je utakmica odmicala, Ter Stegen je bio izvrstan pred vratima Barcelone, presjekao je mnoge napade Athletic Bilbaa. Konkretno, u 30. minuti naletio je na Williamsov udarac iz blizine, čime je Barcelonin gol ponovno izbjegao opasnost.

Na kraju prvog poluvremena ostalo je 0-0. Barcelona je imala bolji posjed, ali je Athletic Bilbao nadmašio suparnika što se tiče udaraca, udaraca na gol i stvaranja velikih prilika. Izvrsna igra Ter Stegena zadržala je gol Barcelone neslomljen.

Barcelona je početkom drugog poluvremena postupno dominirala, stvarajući prijeteće napade. U 60. minuti Fermín je propustio dobru priliku za pogodak, au 64. minuti Yamal je ubacio tik pored gola, čime je Barcelona propustila priliku za gol.

Međutim, u 80. minuti, 17-godišnji mladić Marc Unai debitirao je u La Ligi, zabivši iz prvog dodira. Gol je pomogao Barceloni da pobijedi Athletic Bilbao 1-0. U dobi od 17 godina i 291 dana, Marc Unai postao je najmlađi igrač Barcelone koji je zabio na svom debiju u La Ligi u 21. stoljeću, što je izvanredno postignuće.

Pobjeda Barcelone ne samo da je učvrstila vodstvo na vrhu tablice La Lige, samo dva boda od vodećeg Real Madrida, već je i dodala samopouzdanja za ključni okršaj s drugoplasiranim Real Madridom sljedeći tjedan. Barcelona je treća sa 65 bodova, dok je Athletic Bilbao peti sa 33 boda. Utakmica je također postala 3000. utakmica La Lige u povijesti dviju momčadi, pružajući nezaboravne trenutke nogometnim navijačima u dresovi za nogomet.